MixSud
Bun venit pe forum!
Va rugam sa va inregistrati inainte de a posta!!!!si va rugam incercati sa aduceti useri fiindca suntem la inceput si dorim sa facem o comunitate mare si frumoasa!!! Cu drag,conducerea MixSud!!disctractie placuta pe froum va dorim!!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

MixSud
Bun venit pe forum!
Va rugam sa va inregistrati inainte de a posta!!!!si va rugam incercati sa aduceti useri fiindca suntem la inceput si dorim sa facem o comunitate mare si frumoasa!!! Cu drag,conducerea MixSud!!disctractie placuta pe froum va dorim!!
MixSud
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Interviu Nane 2

In jos

Interviu Nane 2  Empty Interviu Nane 2

Mesaj  xXEmoAmorXx Mar Feb 01, 2011 11:05 am

Ce parere ai tu in general despre "Droguri” ?

NANE: Salut!

Parerea mea despre droguri nu stiu cat de relevanta este. Fiecare e liber sa faca ce vrea si ce simte.

High Source: Stiu ca tu ai avut un inceput daca pot sa spun asa mai prost cu ele. Probleme cu politIa pentru trafic si consum. Ce ai putea sa ne spui despre trecutul tau in lumea drogurilor?

NANE: Pot spune ca eram un copil care a incercat sa se descurce cum s-a putut. Nu a fost o alegere foarte inteleapta, dar, sincer acum, cine ia cele mai intelepte alegeri cand e pusti? Cert este ca anturajul are o foarte mare influenta asupra pustanilor care fac parte din el. N-as spune ca toate actiunile trecutului meu ma reprezinta. Unele lucruri pur si simplu scapa de sub control.

High Source: Ce crezi despre legile din Romania cu privire la droguri ?

NANE: Daca ne referim la droguri in general, cred ca legea care le interzice e pentru a tine copiii in siguranta. Daca ne referim doar la anumite droguri… e foarte interpretabila treaba. Multi le considera droguri, multi nu le considera droguri. Cert este ca in orice loc civilizat trebuie sa existe lege. Nu putem legaliza absolut totul ca nu vom obtine decat HAOS.

High Source: Daca un copil ar fi informat in totalitate si ar avea de luat o decizie… pe ce drum crezi ca ar merge? De ce crezi ca tinerii frecventeaza "Magazinele de vise" ?

NANE: Treaba cu "legalele” mie mi se pare un mare rahat. Aici a venit partea in care statu’ a facut o eroare grosolana. Au murit pusti care au crezut ca daca e legal, e si sigur.

Iar legat de copilul meu: as sti exact ce sa-i spun pentru a-l face sa inteleaga ca nu are nevoie de ele.

High Source: Ce parere ai despre legalizarea drogurilor usoare, gen cannabis ?

NANE: In opinia mea, nici drogurile usoare nu sunt pentru toata lumea.

High Source: Copii ar mai merge la legale daca cannabisul ar fi legal?

NANE: In momentul in care prostii fumeaza, se instaleaza panica. Ceea ce, din nou, ar genera haos.

High Source: Pro sau Contra legalizarii ?

NANE: Eu cred ca cine e interesat, se informeaza. Cine vrea sa fumeze, fumeaza.

Nu cred ca as face parte dintr-o tabara. Nu cred ca sunt in masura sa hotarasc eu daca e ok sau nu sa fumezi. Cum am mai spus, fiecare e liber sa faca ce vrea.

High Source: Ce sfat le dai cititorilor in legatura cu anturajul, drogurile?

NANE: Sa nu fie ignoranti, sa se informeze, si sa nu ia decizii decat in momente de maxima luciditate.

High Source: Am vazut clipul pe youtube, raspunsul tau pentru comunicatul de la Nicalai. Ce planuri ai pe plan musical dupa aceasta cearta?

NANE: Nu am in plan decat muzica, muzica, muzica. Momentan pregatesc un mixtape de care veti fi placut surprinsi, video-uri, apoi foarte multe single-uri. Situatia cu un album in Romania e destul de trista. Nu prea vad cum se merita sa tii un album in studio 6-7 luni, dupa care vesnica intrebare "Pe cand urmatorul?” Cred ca voi face un album de single-uri si il voi lansa in momentul in care voi simti ca are un numar potrivit de piese.

High Source: Te ai candit la featurig ? Vor fi niste invitati supriza pe aceste melodii ?

NANE: Vor fi, da. Atat pe mixtape, cat si pe single-uri. Nu planuiesc sa ii tin ascunsi ca pe "invitati surpriza” dar dupa multe strofe inca astept asa ca nu stii niciodata ce se poate intampla. E posibil sa nu ne sincronizam, e posibil sa nu iasa cum vrem… Asa ca veti vedea la momentul potrivit.

High Source: Oki Nane multumim frumos ca ai acceptat acest interviu. Ciao si asteptam urmatoru material !

NANE: Noroc


xXEmoAmorXx
xXEmoAmorXx
Tehnician
Tehnician

masculin Bivol
Mesaje Mesaje : 90
Lovele Lovele : 24429
Reputatie Reputatie : 5
Data nasterii Data nasterii : 28/02/1997
Data de inscriere Data de inscriere : 01/02/2011
Varsta Varsta : 27
Localizare Localizare : Langa Iubitzika mea:X
Stare de spirit Stare de spirit : Vreau cu baietii la bere, nu la TV pe canapea. Vreau alcool ieftin si iarba, in p**a mea.

https://mixsud.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum